Втора победа за момчетата в София (видео)

11.08.2017 20:15

Националният отбор за момчета записа втора победа на Европейското първенство за момчета до 16 години. Във втория си двубой момчетата, водени от Иван Коцев, Божидар Гьорев и Христо Ценов, надиграха Дания със 77:68.

Този път успехът не дойде толкова лесно, както на старта на шампионата и двата тима изиграха равностойно първо полувреме. Датчаните дори имаха леко предимство до почивката. Страхотна трета част обаче донесе стабилен аванс на българите и до края на мача те не позволиха изненада.

Трудното обаче тепърва започва, тъй като утре предстои среща с единия от лидерите в групата Холандия, която днес съкруши защитата на другия силен тим в потока – Полша.

Константин Костадинов бе лидерът на българите днес в този мач. Крилото на Реал Мадрид записа дабъл-дабъл и завърши със 17 точки и 12 борби. Капитанът Михаил Молдов се отличи с 14 точки и 9 борби. Само един от играчите в отбора не влезе в игра днес. Всички останали играха и се разписаха. С 9 точки завърши Емилиян Грудов, а 8 добави Александър Стоименов.