НОВИНИ
 

Ясно е разпределението на отборите в квалификационните турнири за подрастващи

05.04.2017 14:34
Ясно е разпределението на отборите в квалификационните турнири за подрастващи

Вече е ясно разпределението на отборите в квалификационните турнири за подрастващи. Това бе решено на днешно заседание на Спортно техническата комисия в присъствието на всички Регионални представители на БФБаскетбол с офиса на централата. Определени бяха и датите за провеждане на турнирите, в които ще бъдат излъчени финалистите в първенствата за подрастващи при момичетата и момчетата.

 

Ето и какво решиха членовете на СТК:


Юноши  

 

Отпадат Слава Монтана и Славия София по финансови причини поради провеждане на турнирите в 5 дни и Локомотив София поради нисък рейтинг. Останалите 24 отбора се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:

 

Първи турнир в София или Правец1. Академик София, 2. Академик Варна, 3. Черноморец Бургас, 4. Розова Долина Казанлък, 5. Спартак Плевен, 6. Шампион 2014 Перник.

 

Втори Турнир в София1. Буба София, 2. Ънстопабъл Добрич, 3. Академик Бултекс Пловдив, 4. Берое Стара Загора, 5. Етър 49 Велико Търново, 6. Златоград.

 

Трети турнир в Бургас1. Делфин Бургас, 2. Рилски Спортист Самоков, 3. Шумен, 4. Светкавица Търговище, 5. Атлетик София, 6. Ахил София.

 

Четвърти турнир в Русе1. Дунав Русе 2016, 2. Балкан Ботевград, 3. Чавдар Троян, 4. Ботев 2012 Враца, 5. Шампион 2006 София, 6. Спортни таланти София.

 

Турнирите ще се проведат между 19 и 23 април 2017г. според възможността за ползване на залите.

 

Кадети 

22 отбора се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:

 

Първи турнир в София – 1. Левски София, 2. Академик Бултекс Пловдив, 3. Делфин Бургас, 4. Академик Варна, 5. Голден сити Златоград, 6. Ботев Враца.

 

Втори турнир в София – 1. Шампион София, 2. Берое Стара Загора, 3. Дунав 2016 Русе, 4. Хасково, 5. Евробаскет Благоевград, 6. Спартак Плевен.

 

Трети турнир в Казанлък – 1. Розова Долина Казанлък, 2. Рилски Спортист Самоков, 3. Славия София, 4. Старбаскет Варна, 5. Ахил София, 6. Шампион 2014 Перник.

 

Четвърти турнир в Силистра – 1. Доростол Силистра, 2. Аладемик 17 София,  3. Академик София, 4. Атлетик София.


Турнирите ще се проведат между 15 и 30 май 2017г. според възможността за ползване на залите. Поради подадените по-малко заявки във всички турнири и правилото да се играе първото полувреме в две петици, във втория ден на първите три турнира всеки отбор ще играе по 2 мача, а в четвъртия турнир всички отбори играят по един мач на ден.

 

Момчета до 14 г.

22 отбора се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:

 

Първи турнир в Самоков – 1. Рилски Спортист Самоков, 2. Берое Стара Загора, 3. Несебър, 4 Дунав Русе, 5. Ахил София, 6. Евробаскет Благоевград.

 

Втори турнир в София – 1. Левски София, 2. Сливен, 3. Етър 49 Велико Търново, 4. Спартак Плевен, 5. Розова Долина Казанлък, 6. Велбъжд Кюстендил.

 

Трети турнир в Пловдив – 1. Академик Пловдив, 2. ЦСКА София, 3. Септември София, 4. Чавдар Троян, 5. Славия София, 6. Чардафон Орловец Габрово.

 

Четвърти турнир в Силистра – 1. Доростол Силистра, 2. Шампион София, 3. Академик София, 4. Делфин Бургас.

 

Турнирите ще се проведат между 29 май и 6 юни 2017г. според възможността за ползване на залите.  Поради подадените по-малко заявки във всички турнири и правилото да се играе първото полувреме в две петици, във втория ден на първите три турнира всеки отбор ще играе по 2 мача, а в четвъртия турнир всички отбори играят по един мач на ден.

 

Момчета до 12 г. – отпадат Шампион 2014 Перник поради нисък рейтинг.

Отборите, подали заявки, се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:

 

Първи турнир във Варна 1. Черно море Варна, 2. Доростол Силистра, 3. Черноморец 2014 Бургас , 4 Дунав 2007 Русе.

 

Втори турнир в Троян 1. Чавдар Троян, 2. Етър Велико Търново, 3. ЦСКА София, 4. Шумен.

 

Трети турнир в Хасково 1. Хасково, 2. Академик Пловдив, 3. Левски София, 4. Банкя.

 

Четвърти турнир в Сливен 1. Сливен, 2. Делфин Бургас, 3. Славия София, 4. Дунав 2016 Русе.

 

Пети турнир в Ботевград – 1. Балкан Ботевград, 2. Рилски Спортист Самоков, 3. Шампион София 4. Ахил София.

 

Шести турнир в София -1. Буба София, 2. Академик София, 3. Велбъжд Кюстендил, 4. Миньор 2015 Перник.

 

Турнирите ще се проведат на 29 и 30 април 2017г.

 

Девойки – поради подадени заявки от два отбора и двата отбора се класират директно на финалите без провеждане на квалификационен турнир.

 

Финалният турнир ще се проведе на 19-23 април 2017 г. Заявки за домакинство се приемат в офиса на БФБаскетбол до 10 април.

 

 

Кадетки

Отборите, подали заявки се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:

 

Първи турнир във Варна – 1. Черно море Одесос Варна, 2. Доростол Силистра, 3. Рилски Спортист

Втори турнир в Бургас – 1. Нефтохимик Бургас, 2. Асеновец Асеновград, 3. Септември София, 4. Вихър Вълчи Дол

Трети турнир в Монтана – 1. Монтана, 2. БШ Миньор Перник, 3. НСА София, 4. Академик жени Пловдив

Четвърти турнир в София – 1. Левски София, 2. Славия София, 3. Балкан Ботевград, 4. Пирин Темков Благоевград

 

Квалификационните турнири в три състезателни дни в периода 15-30 май, финали 7-11 юни 2017.

 

Момичета до 14г.

Отборите, подали заявки се разпределят както следва като номерата на отборите отговарят на номерата им по Бергер-а за реда на мачовете:

 

Първи турнир във Варна – 1. Черно море Одесос Варна, 2. Дунав 2016 Русе, 3. 5тия класирал се в обединена група Витоша и Рила, 4. 7-мия класирал се в обединена група Витоша и Рила

Втори турнир в Асеновград – 1. Асеновец Асеновград, 2. Хасково, 3. 4тия класирал се в обединена група Витоша и Рила, 4. 6-тия класирал се в обединена група Витоша и Рила

Трети Турнир в Бургас – 1. Нефтохимик Бургас, 2. Тони 7 Сливен, 3. 3тия класирал се в обединена група Витоша и Рила, 4. Вихър Вълчи дол

Четвърти турнир в София – 1-вият, класирал се в обединена група Витоша и Рила, 2. 2-рият, класирал се в обединена група Витоша и Рила, 3. Чардафон Орловец Габрово, 4. Академик Пловдив

 

Квалификационните турнири ще се проведат в три дни в периода 29 май – 4 юни 2017 г.

 

Момичета до 12г.

Ще се проведе само Финален турнир с участието на всички 16 отбора, подали заявки.

Отборите ще се разделят в 4 групи по 4 отбора като водачи на групи ще бъдат първенците от обединените регионални групи. Финалите ще се проведат в 4 дни в периода 10-30 май 2017г.

 

Клубовете подават заявки за домакинство в БФБаскетбол до 13 април като трябва да разполагат с две зали.

 

СТК реши отборите за юноши, кадети и момчета до 14 г. , които се класират директно на финален турнир да играят турнир за Купата на БФБаскетбол в същия период, когато се провеждат квалификациите за съответната възраст. Заявки за домакинство се приемат в офиса на БФБаскетбол до 13 април.




1 2 3 4 5 ... 25 »
Кошница


ДП, девойки, финалза 3-то място
23.Apr.2017 13:00
ДП, девойки, финал
23.Apr.2017 15:00
Брой 10

ТОП 5 на Кръга
НБЛ - мъже (кръг 26)
Галерия
КЛАСИРАНЕ


3x3