Две поражения за 14-годишните в Словения

24.08.2017 22:11

Две загуби регистрираха момчетата, набор 2003, които заминаха на силния турнир "Словения Бол" в Словени Градец.

Воденият от Теди Буков и Георги Бакалов тим отстъпи на далеч по-добре сложения физически тим на Унгария с 42:72 рано тази сутрин. Димитър Евгениев бе най-резултатен с 8 точки, а Тимотей Христев вкара 7 точки. Капитанът Никола Станчев се отличи с 12 борби.

Следобед отборът ни отстъпи на един от отборите на Словения с 49:79. Любомир Керемедчиев вкара 13, а Николай Нинов - 12 точки.

Проблем и в двата мача се оказа трудното начало, като съперниците натрупваха голяма предина още в първата част. След това българският тим се "събуждаше", но въпреки че играеше равностойно до края, така и не успяваше да стопи разликата от първите минути.

Физическото превъзходство на двата съперника се отразяваше и в борбата, където те категорично превъзхождаха българските си съперници.

Утре България отново ще изиграе два мача - в 10 сутринта наше време, срещу Черна гора, и в 16.00 срещу Полша.

В Словения България е заедно с две гарнитури на домакините, както и тимовете на Израел, Черна гора, Унгария, Хърватска, Украйна, Македония и Полша.