Тежък старт за момичетата в Скопие

17.08.2017 17:18

Много тежък старт имаше националния отбор за момичета до 16-годишна възраст на Европейското първенство, което започна днес в Скопие. Избраничките на Деси Ангелова отстъпиха с 41:87 срещу Финландия, като успяха да са равностойни само в първите няколко минути на стройния и добре играещ скандинавски тим. Разликата бе натрупана най-вече през второто полувреме, когато нашите вкараха общо само 15 точки.

Илияна Георгиева бе ай-резултатна с 9 точки, като добави и 5 борби. Ванеса Маринова добави 7. Ангелова опита всичко, като даде шанс за изява на всички свои състезателки. Само две не успяха да се разпишат.

"Много тежка първа загуба от един много добър финландски отбор. Но в трудните моменти човек калява характера си! Не унивайте деца, стъпка по стъпка!", каза след поражението Деси Ангелова.

Утре в 9 вечерта нашите момичета ще излязат срещу Португалия, а третият им мач, преди почивния ден на турнира, е срещу Естония.