Актив трейдс – с втора победа в НАБЛ

09.11.2016 23:00

Актив трейдс записа втора победа от четири мача в първенството на аматьорската баскетболна лига. В зала „Триадица“ тимът се наложи над София Файнест с 63:58. Срещата бе равностойна през цялото време, като на почивката на таблото светеше равенство – 31:31. Актив трейдс обаче изигра много силна трета част, след която натрупа аванс от 11 точки. Това се оказа твърде много за съперника, който опита всичко, но не успя да стопи разликата.

Джордже Даскалович отново бе най-полезен за Актив трейдс с 24 точки и 6 борби. Искрен Иванов се отличи за София Файнест с 16 точки.

В друг мач в столицата Спортни настилки надигра Политехника с 69:61 като през целия мач бе напред в резултата. Атанас Даракчиев вкара 17 точки за успеха, а бившият играч на Черно море, Спартак Плевен и др. Симеон Ценов добави 16 точки и 16 борби.

За Политехника Йордан Георгиев завърши с 24 точки и 10 борби.