Сезонът за Мартин Ангелов в САЩ приключи

13.07.2017 12:17

С актив от 3 победи и 4 загуби приключи участието си тимът на Мартин Ангелов на Националните финали в САЩ за 8 клас в силната конкуренция на 48 отбора от цяла Америка. Ангелов се отличи  в три от индивидуалните състезания на финалите (първи в стрелбата от наказателната линия, трети в уменията и трети в стрелбата от тройката).

Ангелов бе в основата на класирането на тима през последните два сезона, но миналата година не успя да вземе участие на финалите в Хемптън, Вирджиния заради счупена китка на лявата ръка. В турнира участие взеха около 450 от най-талантливите деца за тази възраст (2002 г.) от САЩ.

Българинът бе най-резултатен за тима си , приключи със средно по 15.1 точки на мач (общо106 за 7 изиграни мача). На финалите в това състезание се играе 4 части по 8 минути или общо 32 минути.

Във втората фаза на състезанието Ангелов и Солджърс играха в Classic бракета на турнира и благодарение на българина попаднаха в Classic Final Four. В оспорван мач Ангелов (20 точки) донесе успеха на тима си над Палм бийч със 66:64, след като отбеляза победния кош 4 секунди преди края на продължението.