Женският Национален отбор на България заминава на лагер в Самоков

26 Май 2026
Сподели
Facebook WhatsApp Viber
26.05.2026г., София – Между 1 и 12 юни женският национален отбор на България заминава на лагер в Самоков, който ще бъде подготовка за последния международен турнир, в който дамите ще се включат. На 13 юни ще срещнат отбора на Дания, а на 14 юни играят срещу Гърция.
 
Отборът ще бъде в състав: Карина Константинова, Гергана Иванова, Илияна Георгиева, Борислава Христова, Преслава Колева, Ивана Бонева, Стефани Костович, Борислава Денчева, Валя Алексиева, Яна Карамфилова, Радостина Христова и Виолета Григорова.
 
Щабът на отбора включва още – старши треньорът Таня Гатева, помощник треньорите Матеа Тавич, Мануел Марков  и Димитрис Пападополус. Физиотерапевтите Симеон Миланов и Георги Шаламанов, както и мениджърът на отбора – Тодор Колев.
 
След тези срещи предстои почивка през летните месеци, а след тях е вторият етап на квалификациите за Евробаскет 2027 за жени. Националният отбор на България ще се изправи срещу Испания, Чехия и Хърватия.

Други новини

FEEL THE BASKETBALL
EMOTION IN REAL TIME
Добави към началния екран
Basketball.bg
Откажи Добави